Miód mandarynkowy - Dolina Lawendy

Czy wiecie co to za miód? Cytrusowy, lekko kwaskowy, gdy płynny – bladopomarańczowy, a po krystalizacji – jasnobeżowy?
Tak. Mowa tu o niesamowitym i wyrazistym miodzie mandarynkowym.


Miód z kwiatu drzewka mandarynkowego z rodziny rutowatych, rodzaju Citrus to prawdziwy rarytas. Oprócz dającego się wyczuć, delikatnego zapachu mandarynek, zawiera mnóstwo substancji mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Znajdziecie w nim witaminy A, B, C oraz minerały, takie jak potas, żelazo i wapń.


Próżno szukać miodu mandarynkowego pochodzenia polskiego. Powód? Klimat. Drzewko mandarynkowe jest bardzo wrażliwe na niską temperaturę oraz wiatr. I choć roślina ta przywędrowała do nas aż z dalekich Chin, obecnie powszechnie występuje jedynie na południu Europy.


Nasz miód mandarynkowy pochodzi z Hiszpanii. Konkretnie z Walencji, w której drzewka lub krzewy mandarynkowe są wszechobecne.Z pewnością mandarynki przywołują same pozytywne skojarzenia. Z jednej strony słoneczny i ciepły klimat hiszpański. Z drugiej polska zima, podczas której częściej po nie sięgamy. Zwłaszcza w święta. A teraz dodajemy do tego kolejne skojarzenie. Miód mandarynkowy - kombinacja słodkości, aromatów i zdrowia. Nieco iberyjskiego ciepła chłodną zimowa porą. Wyobraź sobie kwitnące drzewko mandarynkowe obsypane białymi lub biało-różowymi kwiatami...

Sortuj:
Alfabetycznie
|
Po cenie (rosnąco)
|
Po cenie (malejąco)

Chcesz być na bieżąco z ofertą oraz nowościami w naszym sklepie?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

copyright ⓒ Dolina Lawendy 2021    |    Pozycjonowanie i tworzenie stron ACTIVATE.pl

Moje konto

Katalog

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Kliknij tutaj aby przeczytać więcej.