Miód akacjowy
Miód faceliowy
Miód gryczany
Miód jabłoniowy
Miód lawendowy
Miód leśny
Miód lipowy
Miód mniszkowy
Miód rzepakowy
Miód spadziowy
Miód wielokwiatowy
Miody świata
Miód pomarańczowy
Miód wrzosowy
1.1 kg
1.2 kg
350 g

Miód słonecznikowy

Lekki, łagodny w smaku miód słonecznikowy to jedna z najrzadziej występujących w Polsce odmian. Jak sama jego nazwa wskazuje, nektar do jego produkcji musi być zebrany przez pszczoły tylko z jednego gatunku kwiatu, którego jednak w naszym kraju nie uprawia się zbyt intensywnie. Ze względu na wysoką zawartość antyoksydacyjnych flawonoidów i związków fenolowych jest chętnie wykorzystywany jako środek pomocniczy w leczeniu chorób układu krążenia, a także w schorzeniach przewodu pokarmowego, gdyż wykazuje działanie obniżające poziom złego cholesterolu LDL. Można go również stosować przy niedoborach potasu i w kuracjach oczyszczających.

Miody słonecznikowe, w zależności od miejsca pochodzenia, mogą się nieznacznie różnić barwą i smakiem. Ich charakterystyczną cechą jest jednak intensywna, żółta barwa oraz miękka konsystencja, która utrzymuje się nawet po krystalizacji.

Sortuj:
Alfabetycznie
|
Po cenie (rosnąco)
|
Po cenie (malejąco)

Chcesz być na bieżąco z ofertą oraz nowościami w naszym sklepie?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

copyright ⓒ Dolina Lawendy 2021    |    Pozycjonowanie i tworzenie stron ACTIVATE.pl

Moje konto

Katalog

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Kliknij tutaj aby przeczytać więcej.