Miód lipowy naturalny 1.1 KG

39,00 zł
Brutto

Kwiatowy miód pszczeli najlepszy sposób na przeziębienie i grypę. Miód lipowy w dużym słoiku - niezawodnie i naturalne wzmocnienie organizmu.

Ilość
W magazynie

MIÓD LIPOWY 1.1 KG.

Jeden z najbardziej cenionych miodów w Polsce. Złocisto-bursztynowy i gęsty z nutą goryczki i wyraźnym akcentem kwiatowym. Amatorom popołudniowego wytchnienia od zmartwień tego z najlepszych ze światów zapewni, w połączeniu z herbatą, odpowiedni klimat. Wieczorem odpręży. Zziębniętych ogrzeje.

Właściwości zdrowotne lipy znane są od lat. Sam pamiętam, jak babcia leczyła przeziębienia naparem z kwiatu lipy. Z kolei pszczelarze określają lipę jako" królową pożytków miododajnych". Bajeczne określenie! Widać,  że z lipy same pożytki i niezły kwiatek. Nie dziwi zatem, że opisujemy lipę jako magiczne drzewo.

Miód lipowy fantastycznie komponuje się rozpuszczony w naparze z kwiatu lipy lub maliny oraz mleku. Mikstura wzmacnia potencjał pozytywnych czynników, sprzęgniętych w miodzie lipowym.

W stanie płynnym – o konsystencji gęstego oleju - miód lipowy przybiera kolor bursztynowy, jasnożółty, brązowy lub zielonkawy. Po krystalizacji kolor jaśnieje, a spoistość przeistacza się w drobnoziarnistą.

Mała dygresja odnośnie krystalizacji miodu. Prawie wszystkie miody krystalizują, nie tracąc swoich cennych właściwości. Jeżeli Twój miód nie skrystalizował, możesz mieć podejrzenia, graniczące z pewnością, że produkt, który posiadasz, prawdziwym miodem nie jest.

I na koniec drobna podpowiedź – nie przegrzewajmy miodu. Jeżeli rozpuszczamy miód w napoju niech będzie letni – do 40 st. C. Szkoda byłoby utracić cenne naturalne pierwiastki w nim zawarte.

Wszystkie nasze miody pochodzą od sprawdzonych i zaprzyjaźnionych pszczelarzy – prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Pasieki wywodzą się z terenów, gdzie natura wygrywa z cywilizacją – czystych, organicznych i pięknych. Ponadto poddajemy nasze miody drobiazgowej kontroli, aby efekt finalny zaspokoił Twoje i nasze oczekiwania. Cały proces przebiega pod czujnym okiem Inspekcji Weterynaryjnej, a nasz zakład zarejestrowany jest pod numerem weterynaryjnym: 30096003.

Miód lipowy Dolina Lawendy – wytwór w 100% naturalny i w 100% polski.

lipa 1.1
24 Przedmioty

Opis

Waga Netto
1.1 kg
Rodzaj miodu
Kwiatowy

Zobacz także